Powiększanie i modelowanie ust

Która z nas nie chce mieć kształtnych, pełnych ust. Piękne usta to niewątpliwy atrybut kobiecości. Zwracają uwagę, wpływają na ogólny wyraz twarzy. Niestety nie wszystkie z nas mogą się poszczycić naturalnymi, symetrycznymi ustami. Czasem aby uzyskać wymarzony kształt potrzebna jest delikatna ingerencja lekarza medycyny estetycznej.

Skóra ust jest znacznie cieńsza niż w innych partiach twarzy, dlatego mają większe predyspozycje do wysychania i tracenie objętości. Błona śluzowa ust niestety nie zatrzymuje wody, dlatego łatwiej dochodzi do jej przesuszenia. W momencie gdy usta tracą swoją objętość, są przesuszone, zapadają się, warto pomyśleć o kuracji kwasem hialuronowym. Dzięki iniekcji kwasu hialuronowego usta delikatnie zwiększają swoją objętość, są wygładzone, nawilżone, ich kształt jest bardziej wyrazisty, odzyskują swój koloryt. Od kilku lat powiększanie objętości ust kwasem hialuronowym jest jednym z najczęstszych zabiegów medycyny estetycznej.

Kuracja kwasem hialuronowym służy przede wszystkim modelowaniu ust. Wykorzystywany jest w przypadku asymetrycznych, wąskich ust. Zmiany hormonalne, wiek, ekspozycja na słońce, grawitacja, palenie tytoniu znacząco wpływają na proces starzenia się ust i okolic. Zmniejsza się ich napięcie, kąciki ust opadają, pojawiają się zmarszczki, zanika tzw. „czerwień wargowa”.

Kwas hialuronowy jest doskonałą, naturalną substancją nawilżającą, wypełniającą przestrzenie międzykomórkowe. Ta żelowa cząsteczka zatrzymująca wodę, jest składnikiem wiążącym wilgoć, wspierającym zachowanie pulchności i odpowiedniego nawilżenia skóry. Kwas hialuronowy poprawia hydratację skóry i poprawia produkcję kolagenu, skutecznie zwalcza wolne rodniki, zachowuje elastyczność skóry. Dodatkowo posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Przeciętne ludzkie ciało zawiera około 15 gramów kwasu hialuronowego. Niestety 1/3 ulega degradacji oraz jest codziennie syntetyzowana. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje. Około 40. Roku życia jego produkcja w organizmie zmniejsza się aż o połowę.

Kwas hialuronowy naturalnie występujący w organizmie ulega biodegradacji w przeciągu kilku dni. Natomiast kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej jest o wiele trwalszy, dzięki wcześniejszej stabilizacji i sieciowaniu.

Stosowanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne dla pacjenta. Preparat nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego, także nie wywołuje substancji alergicznych. Powikłania po jego iniekcji zdarzają się niezwykle rzadko.

Wskazania przed zabiegiem

Dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew (np. Allertec, Aspiryna). Natomiast osoby ze skłonnością do posiadania opryszczki powinny podjąć prewencyjną kurację preparatem typu Heviran.

Przebieg zabiegu

Zabieg modelowania i powiększania ust poprzedzony jest wcześniejszą konsultacją. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (znieczulenie dentystyczne, krem znieczulający). Trwa od 20 do 30 minut, łącznie ze znieczuleniem. W celu poprawienia kształtu ust wykorzystuje się ok. 1 ml kwasu hialuronowego, dla ich powiększenia potrzebna jest większa dawka. Powierzchnia ust jest zdezynfekowana i następuje wkłucie cienką igłą usieciowionego kwasu hialuronowego w czerwień wargową lub kontur ust. Po zakończeniu zabiegu miejsce wstrzyknięcia preparatu jest masowane, w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego na całej powierzchni warg. Następnie nakładany jest krem z witaminą K, przeciwdziałający pojawieniu się siniaków. Przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu może się utrzymywać niewielki obrzęk, zaczerwienie, rumień.

Uzyskany efekt

  • Widoczny zarys ust

  • Podniesienie kącików

  • Zwiększona objętość i nawilżenie ust

  • Zmniejszenie asymetrii

  • Redukcja zmarszczek nad górną wargą

  • Widoczniejszy zarys łuku kupidyna

Efekt widoczny jest od razu po zakończeniu zabiegu. Usta są powiększone, jędrne i prawidłowo nawilżone. Efekt powiększonych i wymodelowanych ust utrzymuje się około roku, w zależności od stanu skóry, wieku i prowadzonego trybu życia. Następnie dochodzi do stopniowego rozkładu kwasu hialuronowego w skórze.

 Wytyczne po zabiegu

  • W pierwszych dniach po zabiegu nie wolno korzystać z sauny, siłowni, basenu

  • Nie wolno ugniatać miejsc poddanych zabiegowi

  • Nie wolno przegrzewać miejsc pozabiegowych (sauna) oraz wystawiać ich na silne nasłonecznienie (solarium)

  • Należy pić dużo niegazowanej wody mineralnej, aby nawodnić rozprowadzony preparat

  • Zażywanie aspiryny osłabia wynik zabiegu

Przeciwwskazania

  • Choroby autoimmunologiczne

  • Ciąża i okres karmienia

  • Stan zapalny i zmiany ropne skóry w obszarze wstrzykiwania kwasu hialuronowego (opryszczka, trądzik)

  • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, sterydowych, aspiryny

  • Reumatoidalne zapalenie stawów

  • Łuszczyca, bielactwo

  • Choroby alergiczne

  • Nadwrażliwość na substancje obecne w wypełniaczu, lidokainę

  • Porfiria, epilepsja

  • Choroba nowotworowa

  • Niewyrównana cukrzyca

Nowy program rehabilitacji Post-Covid

Wraz ze wzrostem zachorowań na COVID-19 wzrasta liczba osób długotrwale odczuwających objawy związane z tą chorobą. U większości chorych na COVID objawy utrzymują się przez 2-3 tygodnie od zakażenia,...

Czytaj więcej
Powracający problem biegacza, czyli Shin Splints

Shin Splints  określany także jako przyśrodkowy zespół stresu piszczelowego. Jest to ból wzdłuż wewnętrznej krawędzi kości piszczelowej (piszczeli). Shin Splints  jest zwykle spowodowana powtarzającym się urazem tkanki mięśniowej otaczającej...

Czytaj więcej
Niestrawność i zgaga

Problem niestrawności dotyka coraz większej grupy osób. Może być spowodowana złymi nawykami żywieniowymi lub przewlekłym problemem trawiennym. Niestrawność może się objawiać bólem,dyskomfortem w górnej części brzucha (niestrawność) lub palącym bólem...

Czytaj więcej

Zarezerwuj swoją
wizytę
już dziś!